Planując firmowe upominki dla partnerów biznesowych czy nowych lub obecnych klientów, warto poświęcić temu tematowi chwilę czasu, aby wybrać takie gifty, które nie tylko sprawią radość obdarowanym, ale też przedstawią Wasze firmy, jako świadome i odpowiedzialne względem środowiska. Oto nasze propozycje eko-upominków w sam raz na nadchodzącą wiosnę.

Kwitnąca kartka

 Zamiast wysyłać do partnera kartkę, jakich wiele, postawcie w tym roku na zieloną eko-kartkę, która kwitnie! Zatopione są w niej nasiona roślin kwitnących, z których powstanie mini-łąka kwietna. Działa to bardzo prosto. Po tym, jak obdarowany nacieszy się życzeniami z kartki wystarczy, że umieści ją w płaskim naczyniu i odpowiednio nawilży. Gdy nasiona zaczną kiełkować, należy przenieść papier do doniczki i regularnie podlewać, obserwując jak mini-łąka się rozwija i cieszy oko. Zamiast kwiatów, kartka może zawierać też nasiona ziół, traw czy nawet warzyw.

 

Less waste & more fun

A skoro już przy roślinach jesteśmy, to wiecie, że w Polsce każdego roku do kosza trafia ok 4,8 miliona ton żywności? Za ok 60% tej ilości odpowiedzialne są gospodarstwa domowe. To bardzo dużo. Dlatego warto zachęcić swoich klientów do odpowiedzialnego gospodarowania żywnością pokazując im, że less waste to także more fun 😉 Tę ideę zaszczepić w nich można podarowując zestaw do uprawy domowego mini-ogródka wraz z nasionkami. Zapewniamy, że satysfakcja z samodzielnie wyhodowanego warzywa, zioła czy owocu będzie ogromna, a samo dbanie o uprawę to nie lada frajda, ale też cenna nauka. W końcu z roślinami jest jak ze współpracą – obie należy pielęgnować. Przy mniejszym budżecie ogródek warzywny można zastąpić kiełkownicą, która pozwoli na wyhodowanie smacznych i bogatych w witaminy kiełków. Kiełki to też bezpieczne rozwiązanie dla osób, które nie miały wcześniej styczności z hodowlą roślin, bo są bardzo proste w uprawie.

Do takiego zestawu polecamy dołączyć książkę z poradami less waste – „Gotuje, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” lub „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania zero waste” – autorstwa Sylwii Majcher, propagatorki zero waste w Polsce. Obdarowani znajdą w nich inspiracje, jak na co dzień żyć bardziej ekologicznie.

Akcja–utylizacja

 Naukowcy szacują, że w oceanach dryfuje blisko 100 mln ton plastiku, który stanowi ogromne zagrożenie dla zwierząt i całego ekosystemu. Na Oceanie Spokojnym, pomiędzy Hawajami a Kalifornią dryfuje plama śmieci o powierzchni ok 1,6 mln km², czyli 5 razy większej od Polski! Zdaniem uczonych około 99% jej składu stanowi plastik. Te liczby pokazują jak duże zagrożenie powoduje i mamy nadzieję, że nikogo nie trzeba przekonywać, jak cenna jest każda forma utylizacji tego surowca. Tym bardziej, że proces jego samoistnego rozkładu wynosi od 100 do nawet 1000 lat!

 

Szukając prezentu dla swoich klientów i partnerów, warto jednocześnie przyczynić się do zmniejszania ilości plastiku, wybierając zestaw sportowych akcesoriów, które wykonane są w całości z poddanych recyklingowi odpadów plastikowych, w tym z butelek PET. W zestawie znaleźć się mogą między innymi saszetka na biodra lub plecak, multifunkcyjny komin sportowy, butelka na wodę lub odzież, jak t-shirt czy kurtka. 

 

Podarowując taki zestaw, oprócz szerzenia idei recyklingu, zachęcisz też do aktywności fizycznej. Możesz nawet z takim zestawem pójść o krok dalej i zaangażować swoich klientów i partnerów nie tylko do dbania o samych siebie, ale też do troski o dobro planety, zachęcając ich do… wspólnego ploggowania😊 Plogging narodził się w Szwecji i jest to nic innego, jak bieganie, w trakcie którego zbieramy śmieci. Wystarczy zabrać ze sobą worek na śmieci i rękawiczki i połączyć przyjemny jogging z dbaniem o czystość najbliższego otoczenia

 

Zeroemisyjni

Średniej wielkości samochód spalając 1 litr benzyny uwalnia do atmosfery około 2,35 kilograma dwutlenku węgla. A gdyby tak zredukować tę wartość do zera? I do tego:

  • Zadbać o swoją kondycję fizyczną i smukłą sylwetkę
  • Wykorzystać fakt, że dni są coraz dłuższe i cieplejsze i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu
  • Uniknąć niepotrzebnego stresu i ominąć korki w godzinach szczytu
  • Oszczędzić czas i pieniądze
  • Szybko i sprawnie dotrzeć do celu z możliwością zmiany środka transportu w dowolnej chwili
  • Po prostu dobrze się bawić

Brzmi ciekawie? Jeśli tak, to spieszymy z pomysłem upominku, którym jest hulajnoga miejska😊 Jest w pełni eko, bo wykorzystujemy w niej jedynie siłę własnych nóg. Jest bezpieczniejsza niż hulajnogi elektryczne i jest świetnym pomysłem na pokonywanie niewielkich odległości do pracy, do sklepu lub po prostu do rekreacji. Jej kompaktowy rozmiar sprawia, że jest atrakcyjną alternatywą do roweru.

Let’s go green

 Zgodnie z tym założeniem ten upominek wprowadzi odrobinę zieleni do otoczenia obdarowanej osoby. Lasy w słoiku, bo o nich mowa, są wnętrzarskim trendem ostatnich lat. Nic dziwnego zatem, że coraz więcej osób z chęcią podejmuje się ich uprawy. My jednak hołdujemy też zasadzie angażowania osób obdarowywanych w to, co otrzymują, dlatego polecamy lasy w słoiku DIY, które należy samodzielnie złożyć. Zestawy zawierają wszystkie niezbędne elementy, w tym instrukcję stworzenia lasu krok po kroku oraz późniejszej pielęgnacji. Satysfakcja gwarantowana, a taki prezent na długo będzie cieszył oko.

 

Zainspirowani? Jeśli tak, to zapraszamy Was do kontaktu. Z chęcią w Greenmark doradzimy i przygotujemy green-prezenty dla Waszych klientów zgodnie z założeniami i budżetem, którym dysponujecie.