Zanieczyszczenie środowiska to obecnie jeden z najpoważniejszych globalnych problemów. Wieloletnie pomijanie tego zagadnienia doprowadziło nas do sytuacji, gdy musimy ratować się przed katastrofą ekologiczną. Jako jedną z głównych przyczyn wskazywane jest zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi. Według szacunków Komisji Europejskiej tworzywa sztuczne stanowią od 80 do 85% odpadów w morzach. Dlatego już teraz warto pomyśleć, jak ograniczyć negatywne skutki prowadzonej przez siebie działalności.
 
Nie trzeba od razu wprowadzać diametralnych zmian. Warto zacząć od małych, ale bardzo prostych rozwiązań, np. wybierając prezenty B2B przyjazne środowisku. Ofertę takich gadżetów przygotowaliśmy w Greenmark.

Wybierając eko zyskujesz
Rozwiązania przyjazne środowisku niosą ze sobą benefity zarówno wizerunkowe, jak i ekonomiczne. W niektórych firmach powstały już nawet dedykowane stanowiska, na których osoby zajmują się wdrażaniem rozwiązań proekologicznych. Co zatem można zyskać będąc eko?

  • Opinia firmy odpowiedzialnej społecznie – stosowanie rozwiązań proekologicznych jest jednym z najprostszych do wprowadzenia działań CSR-owych. I coraz więcej marek zaczyna je stosować. Poniekąd zaczyna być odczuwana swoistego rodzaju pozytywna presja na bycie eko. Z jednej strony związana z tym, że inne marki już stosują rozwiązania przyjazne środowisku, więc są krok przed. Z drugiej strony rośnie presja ze strony konsumentów, którzy są coraz bardziej świadomi i wymagają od firm bycia społecznie odpowiedzialnym.
  • Troska o środowisko – dzięki recyklingowi, mniejszemu zużyciu energii i wody czy redukcji emisji niebezpiecznych związków.
  • Troska o zdrowie Klientów i Partnerów biznesowych – obdarowując ich eko-prezentem pokazujesz, że przykładasz uwagę do tego, aby to, co dajesz było bezpieczne dla zdrowia. Eko-gadżety są wolne od niebezpiecznych związków, w tym bisfenolu A, stosowanego do produkcji tworzyw sztucznych.
  • Oszczędność pieniędzy – wbrew pozorom rozwiązania ekologiczne mogą pomóc zaoszczędzić środki finansowe. Wykorzystujemy materiały z odzysku lub przerabiamy te, które miały być przeznaczone do utylizacji, czyli bazujemy na surowcach już dostępnych, nadając im nowe życie.

Co wyróżnia eko-prezenty?

  • Materiały, z których są wykonane – główną zasadą jest, aby surowiec miał jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Dlatego do produkcji wykorzystywane są surowce pochodzące z recyklingu, np. przerobione butelki PET, materiały naturalne, które są łatwo biodegradowalne (drewno, bambus, łuski ryżowe, odpady pochodzące z procesu mielenia kawy), a także wytrzymałe materiały, które zapewnią długi czas użytkowania produktu, a tym samym ograniczą prawdopodobieństwo jego wyrzucenia, np. stal czy wytrzymały tritan.
  • Proces produkcji – ograniczający zużycie surowców naturalnych, a także niwelujący ślad węglowy i emisję niebezpiecznych związków.
  • Jakość – produkty eko to nie tylko notesy z papieru z recyklingu, jak jeszcze było do niedawna. Teraz można znaleźć naprawdę ciekawe i jakościowe gadżety. Są precyzyjnie i estetycznie wykonane, często z ręcznie produkowanymi detalami.
  • Oryginalność – czy można bardziej docenić Partnera biznesowego niż poprzez podarowanie mu unikalnego prezentu? Wzory prezentów eko często są niepowtarzalne, dzięki czemu obdarowany ma gwarancję, że nikt inny nie będzie miał takiego samego przedmiotu, jak on.
  • Są trendy – i to w pozytywnym znaczeniu. Taką modę popieramy i mamy nadzieje, że szybo nie przeminie. Dlatego wybierajmy eko, bo to mądry wybór.

W Greenmark przygotowaliśmy dla Was ofertę pełną inspiracji. Chętnie pomożemy Wam wprowadzić eko do Waszych firm.